Vlastníte rekreační nemovitost a domníváte se, že by tam bylo zapotřebí alespoň zkontrolovat elektrické obvody a spotřebiče? Revize elektro je činnost, kterou lze poptávat i pro tyto prostory, bez ohledu na to, jak často tu elektřinu využíváte. Někteří lidé jezdí na chatu jen o víkendech v teplém období roku a tráví tu dovolenou pouze jeden nebo dva týdny, a tak se zdá, že tu takřka žádné nebezpečí úrazu elektrickým proudem nehrozí, protože rozvody ani spotřebiče nejsou příliš opotřebované, ale to může být jen klam.
Skryté závady – v některých spotřebičích by mohl elektrikář v rámci revize elektro odhalit nebezpečné závady. Může jít o závadu na topném tělísku, na vinutí cívek elektromotorů, uvolněné kontakty, zkratované obvody, propálené vodiče, obnaženou izolaci vodičů atd. Závad na spotřebičích a koncových prvcích elektroinstalace může být celá řada.
Prodlužovací šňůry – i u relativně nové elektroinstalace může dojít k požáru nebo smrtelnému úrazu. Na vině jsou pak častokrát prvky, jejichž nebezpečí podceňujeme. Patří sem i pověstné prodlužovací šňůry. Když si takovou šňůru kupuje naprostý amatér, který elektroinstalaci příliš nerozumí, může to svádět pořídit i velký počet koncových zásuvek, třeba klidně i šest nebo sedm. Navíc lze do jedné z nich připojit další šňůru se šesti zásuvkami a máte rázem dvanáct zásuvek na jednom místě. Připojíte do nich dvanáct spotřebičů a jejich současný provoz pak natolik přehřívá vodiče v zásuvce ve zdi, že můžete i vyhořet.
Bosé nohy pod stolem – letní období svádí běhat po domě zcela naboso a při sezení u psacího stolu, pod nímž se nachází spleť kabelů, se bosou nohou se jich dotýkáme nebo je někteří dokonce omotávají kolem nohou, aby si tím krátili volnou chvíli. Jestliže však budou šňůry poškozené, například skřípnuté nebo prodřené, může to mít pro vás fatální následky.